Igaz vagy hamis?
Kisgyerekként számos olyan tanácsot hallunk, amit nem kérdőjelezünk meg, hanem kritika nélkül elfogadunk, így ezek egész életünkön át velünk maradnak. Annyira beépülnek a szabályrendszerünkbe, a világról alkotott képünkbe, hogy fel sem merül bennünk annak a lehetősége, hogy tévesek. De vajon biztos, hogy minden hiedelmünk igazat mond? A Cityfood ezen a héten három olyan állítást vizsgál meg, amit valószínűleg mindnyájan ismerünk, de talán még sosem gondoltunk bele, hogy valóban igazak-e.
Az a jó, ha a teáskanál fémből van
Mi másból lenne?, kérdezhetnénk, hiszen ha bemegyünk egy bevásárlóközpontba, ott is csak fém kiskanalakat találunk. Szinte mindenki ezt használja, mert kevesen tudják, hogy a mézet és a gyógynövényből készült teát is tönkreteszi, ha fémmel érintkezik. Bizony, a legtöbb gyógynövény egyszerűen elveszíti gyógyhatását, ha fémmel érintkezik. Ízük nem változik, de hatóanyaguk jelentősen csökken. A mézzel ugyanez a helyzet. Aki valóban szeretné a méz áldásos hatásait élvezni, az csakis fából, esetleg műanyagból készült kanállal nyúljon bele, és soha ne tegye forró teába.
Leesett? Öt másodperced van felvenni
Leesett egy szelet kenyér, pedig hosszú percekig készítetted azt a szendvicset? A gyerek lelökött egy darab sült krumplit a tányérról, de semmi baj, már fel is vette? A csúszós gyümölcs egy darabkája a földön landolt, de máris visszadobtad a tányérra? Hiába a gyorsaság, hiába nem léptük túl a közmondásos öt másodpercet, nem érdemes a földről felvett ételt hőkezelés nélkül megenni. A baktériumok körülvesznek minket, megtalálhatóak mindenhol, és amint érintkeznek egy felülettel, máris veszélyessé teszik azt. Természetesen a legtöbbjük ártalmatlan, de vannak igen makacsak is, amelyek csúnya emésztőszervi megbetegedéseket okozhatnak, ezért inkább ne kockáztassunk!
A tészta főzővizébe kell az olaj
Sokak szerint már az sem mindegy, hogy a só mikor kerül bele a tészta főzővizébe (ez is egy tévhit), és legalább ennyien hisznek abban, hogy néhány evőkanálnyi olajat érdemes a vízhez adni. Valójában ezt semmi sem indokolja, az olajjal csak azt érjük el, hogy a tészta utána nem tudja rendesen felvenni a rákerülő szószt. Annyi igazság van benne, hogy ha olajos a főzővíz, akkor kevésbé tapad össze a tészta, de mivel összességében jelentősen ront a gasztronómia élményen, így inkább nem javasoljuk a használatát.
A főzés telis-tele van buktatókkal, így nem csoda, hogy aki kevésbé járatos benne, könnyen hibázik. Azok számára, akik nem szeretnek vagy nem tudnak főzni, a legpraktikusabb megoldás az ebéd házhoz rendelés. A Cityfood gazdag ételkínálattal várja kedves megrendelőit, tegyen egy próbát velünk!